вівторок, 28 січня 2014 р.

Основи здоров'я 4 клас

Життя людини – найвища цінність.
Мета: формувати усвідомлене розуміння поняття « життя», його унікальності, цінності, значущості для кожної особистості, виховувати бережливе ставлення до власного життя і життя інших людей, почуття власної гідності, збагатити досвід моральної поведінки, емоційної чуйності.
Обладнання:  картки, папір, маркери, підручник «Основи здоровя» 4 клас, плакати, релаксаційна музика, слайди, аплікації.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи і прийоми: прийом « Очікування», методика « Рефлексія»,  «Криголам», « Мозковий штурм».
                                 « Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулось –
                                     спочатку сам усміхнись життю».


                                          Хід уроку:
1.     Організаційний момент.
2.     Актуалізація опорних знань.
-         Діти, давайте спробуємо прочитати тему сьогоднішнього уроку:
           Життя людини – найвища цінність.
Слайд № 1 (  перша частина фрази прикрита )
2.1.         Робота в  парах.
-         Порадьтеся між собою, що на вашу думку для людини є найвищою цінністю.
2.2.         Презентація роботи в парах.
           Найвищою цінністю для людини є:
-         глибокі знання
-         міцне здоровя
-         щаслива родина
-         вірна дружба
Заслухавши відповіді учнів, учитель узагальнює їх і відкриває закриту фразу.
-         Отже, сьогодні на нашому уроці ми поговорили про найцінніший скарб людини – її життя.
Життя людини неповторне і звичайне, радісне і сумне. Життя кожного – це дорога, якою тільки йому призначено пройти. І якою буде ця дорога залежить … Від кого?
3.     Повідомлення теми уроку.
-         Тема нашого уроку « Життя людини – найвища цінність».
Девізом уроку буде вислів:
« Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулось –
спочатку сам усміхнись життю».                                                                      Слайд №2
3.1      Вправа: «Очікування».
Від сьогоднішнього уроку я очікую…

4.     Робота над темою уроку.
4.1.         «Мозковий штурм».
-         Діти, спробуємо підібрати , ознаки до слова «життя».
( Щасливе, активне, веселе, бурхливе, красиве, рівноправне, повноцінне, творче, солодке, безрадісне, нудне, цікаве, трудове, важке, складне).
4.2.         Вправа « Квітка життя»
-         Ті ознаки, до слова «життя», які ви назвали вам потрібно написати на пелюстках квітки і вибрати той колір, який вам найбільше сподобався.
          Червоний піднесений настрій і ті люди, які прагнуть досягати успіху.
Синій – сум, це чутливі люди, песимістично налаштовані.

Зелений -  спокій, колір подобається людям наполегливим, які прагнуть до самоствердження.

Жовтий приємність, ті в кого гарний настрій, ті хто прагне до емоційно насиченого спілкування.
Оранжевий радість.

Білий абсолютна свобода.
Слайд №3
Заслухавши відповіді учнів, учитель узагальнює їх і читає вислови
 Матері Терези стосовно життя:
-         Життя – це шанс. Скористайся ним.
-         Життя – це краса. Милуйся ним.
-         Життя – це мрія. Здійсни її.
-         Життя – це цінність. Цінуй його.
-         Життя – це скарб. Бережи його.
-         Життя – це любов. Насолоджуйся ним.
-         Життя – це таємниця. Пізнай її.
-         Життя – це безодня невідомого. Не бійся вступити в неї.
-         Життя – таке чудове. Не марнуй його.
-         Життя – це твоє життя. Борони його.
Слайд №4
4.3.         « Криголам»
-         Якими рисами повинна бути наділена людина, щоб про неї можна було сказати, що вона недарма прожила своє життя?
                                         Життєрадісність
                      ввічлИвість
                      чеснісТь
                  поряднісТь
                        людЯність
Слайд  №5
Упродовж усього існування людства життя і здоровя цінувалось над усе. Наші пращури добре розуміли значення життя і здоровя для людини. А в народних прислівях збереглося безліч різних порад.
4.4.         Гра «Склади прислівя» Робота парами.
1 ряд
Життя прожити – не поле перейти.
У житті,як на довгій ниві.
Життя дане для добрих справ.

2 ряд
Здоровя в аптеці не купиш.
Найбільше багатство – здоровя.
Бережи одяг, поки новий, а здоровя поки молодий.
Здоровя маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.
Слайд №6
                       Фізкультхвилинка:
Добре те,що сонце світить!
Добре те,що віє вітер!
Добре те,що цей ось ліс
Разом з нами ріс і ріс!
Добре те, що в нашій річці
Синя – не брудна водиця!
І мене матуся рідна
Після школи зустріча !
Добре гратися надворі!
Добре вчитися у школі!
Добре плавати в ставку!
Добре, те що я живу!

4.5.         Здоровя – компонент нашого щасливого життя.
-         Діти, подумайте, без чого неможливе повноцінне життя?
Робота з підручником « Основи здоров я» 4 клас (с. 38)
Самостійно прочитати статтю. Відповісти на запитання.
-         Як поводиться дитина, коли вона здорова?
-         Які народні прислів’я говорять про здоров’я як найбільше багатство людини?
-         Як ви їх розумієте?
Висновок .
-         Отже, здоровя – одне з основних джерел радості, щасливого і повноцінного життя.
4.6.         Індивідуальна  робота з створення колажу «Щасливі моменти життя»
Релаксаційна музика.
4.7.         Презентація роботи.
5.     Підсумок уроку. Рефлексія.
5.1.         Гра «Сонячні промінчики життя»
-         Що треба людині, щоб життя стало найвищою цінністю?
-         Запишіть відповіді.
Висновок. Природа подарувала нам найцінніший скарб – життя. А життя – це ми. І ми повинні берегти його, цінити, любити. 


5.2.         Очікування
-         Чи здійснилися ваші очікування від уроку?
6.     Домашнє завдання.

7.     Оцінка діяльності учнів на уроці.

Немає коментарів:

Дописати коментар